Bestyrelsen

Kvindedivisionsforeningens bestyrelse er valgt af medlemsklubberne på de to seneste generalforsamlinger jævnfør vedtægterne. Bestyrelsens poster, primære ansvarsområder og kontaktinfo:

Kim Kjærhus

Formand

Klub: Næsby Boldklub

kkj@kvindediv.dk
51 33 16 60
  • KDFs strategiplan
  • Salg/marketing/kommercielle aftaler

John Walsh

Næstformand

Klub: BSF

john@kvindediv.dk
50 60 26 29
  • Turneringer – liga, 1.div og U18
  • Medlem af DBUs faggruppe Kvindeelite

Marianne Jessen

Sekretær

Klub: OdenseQ

maje@kvindediv.dk
23 40 25 98
  • Bestyrelsesmøder og referater
  • GF og medlemsarrangementer

Tom Selmer-Petersen

Økonomiansvarlig

Klub: KoldingQ

tom@kvindediv.dk
40 30 52 88
  • Ansvar for budget og regnskab

Mette Bach Kjær

Bestyrelsesmedlem

Klub: Fortuna Hjørring

mette@kvindediv.dk
23 38 43 23
  • DBUs bestyrelse og UEFAs Women’s Commitee
  • Formand DBUs faggruppe Kvindeelite
  • Styregruppen Kvindeligaprojektet

Jan Borre

Bestyrelsesmedlem

Klub: Brøndby IF

jabo@kvindediv.dk
53 72 79 30
  • Medlem af DBUs faggruppe Kvindeelite
  • Styregruppen Kvindeligaprojektet
  • Dommeraftalen

Jesper Raabo

Bestyrelsesmedlem

Klub: VSK Aarhus

jr@kvindediv.dk
20 82 70 98
  • Kommunikation og WEB/SoMe
  • Styregruppen Kvindeligaprojektet
  • Stadionudvikling

Pernille Westi

Bestyrelsesmedlem

Klub: FC Damsø

pernille@kvindediv.dk
24 41 21 09
  • Kontakt til medlemsklubberne
  • 1.divisions-projektet

Bent Andersen

Bestyrelsesmedlem

Klub: FC Thy/ThistedQ

bent@kvindediv.dk
30 30 47 17
  • Talentudvikling for piger

Steffen Jensen

Regnskabschef

Klub: Fortuna Hjørring/Dana Cup

steffen@danacup.dk
25 10 40 94

Kasserer-funktionen i KDF varetages uden for bestyrelsen af regnskabschef Stefen Jensen.